NASVETI PREDAVANJA VIDEO

NASVETI

Analiza učinkovitosti teniškega igralca z biometričnim modulom

Največji zabavljač v zgodovini sodobnega poklicnega tenisa Jimmy Connors, naj bi nekoč izrekel slovito krilatico »Tennis is 90% mental! To, da je to res njegova izjava, ni bilo nikoli zares dokazano. To, da je tenis res psihološki šport, pa vsakodnevno dokazujejo teniški igralci vseh spolov, starosti in kakovostnih skupin, od poklicnih igralcev, mladih do rekreativnih igralcev, ki se merijo v igri dvojic... Slovenska ekipa strokovnjakov je razvila sistem Armbeep, ki meri psihološke značilnosti med teniškim dvobojem ter igralcu in trenerju pomaga najti idealno nastopno stanje in izboljšati učinkovitost na tekmi.


PREBERI VEČ +

Dolgoročen razvoj servisa

Boris Becker je leta 1985 kot sedemnajst letnik osvojil Wimbledon in za vedno spremenil teniško igro. Odličen servis in napadalna igra pri mreži sta bila razloga, da je dobil naziv Bum-Bum Becker. Skupaj s Petom Samprasom in Goranom Ivaniševićem je bil vzrok za pojav Andre Agassija, ki je z odličnim reternom kljuboval tem igralcem. Od takrat dalje, sta za uspeh v tenisu, potrebna tako učinkovit retern kot tudi servis. V predavanju in priloženimi video posnetki si lahko ogledate predavanje Dolgoročen razvoj servisa.


PREBERI VEČ +

Testiranje teniških igralcev in dolgoročno načrtovanje

Sodoben proces športnega treniranja vključuje štiri povezane in stalno se izmenjujoče faze: načrtovanje, organizacijo, treniranje in testiranje. Slednja je osnova za ponovno pripravo tekmovalnega načrta, določanje obdobij treniranja, obremenitev... Brez podatkov, ki so s pomočjo športnih strokovnjakov prevedeni v informacije, teniški trener ne more pripraviti letnega načrta treniranja.


PREBERI VEČ +

Trening dvojic mladih teniških igralcev

Dvojice v tekmovalnem tenisu lahko odločilno vplivajo na uspešnost v ekipnih tekmovanjih kot sta Davisov pokal, Pokal Federacija ali na mladinskih ekipnih tekmovanjih. Mednarodna teniška federacije (ITF) je pred nekaj leti spremenila način točkovanja tako, da četrtino točk na jakostni lestvici posameznikov, igralci in igralke lahko osvojijo na turnirjih dvojic. Takoj se je povečal odstotek mladih igralcev in igralk, ki nastopajo v tej hitri, zanimivi in dinamični ekipni igri.


PREBERI VEČ +

Trening igralca fitnesa v tenisu

Vrhunski športniki, ne glede na šport, so dandanes super atleti. Da bi razvili svoje genetske potenciale in razvili svoje sposobnosti in veščine do vrhunstva morajo zadovoljiti številne zahteve: dolgoročen razvoj, ustrezno načrtovanje in periodizacija, uporaba učinkovitih trenažnih metod, optimalno določenje obremenitev in obnova zmogljivosti. Pomemben del razvoja kondicijskih spososbnosti je tudi trening v fitnesu.


PREBERI VEČ +

Vodenj ekip za začetnik

Tenis je kot individualni šport, zelo zanimiv tudi, ko tekmujejo ekipe. Vsi vemo, da ima Davisov pokal eno najdaljših tradicij med vsemi športi. Čeprav tekmovanje trenutno doživlja določene spremembe, pa to ne zmanjšuje pomena tekmovanja. Predvsem to velja za teniške zveze manjših držav, saj kot globalno tekmovanje, tako kot tudi ženska različica Pokal federacij, omogočata dokaj preprosto promocijo tenisa na lokalni ravni.


PREBERI VEČ +

BLOG

Prepovedati uporabo teniških košar

Tale kolumna bo kratka in jedernata. V Estoniji sem bil mentor mlademu trenerju, ki se je šolal za samostojno delo predavatelja na trenerskem tečaju prve kategorije po lestvici ITF. Tečaj je potekal v prelepi, popolnoma novi teniški dvorani s šestimi teniškimi igrišči. Od tega so bila štiri s trdo podlago, dve pokriti s tepihom. Vse skupaj..
PREBERI VEČ +

Nekaj prispevkov k slovenski teniški blaznosti

Leta 1983 je bil predvajan film »Trije prispevki k slovenski blaznosti«, ki je v treh delih opozarjal na slovenceljsko naravo, ki nas hote ali nehote, posredno ali neposredno obkroža, ogroža in na koncu koncev določa. Samo slučajno je stric Emil, eden od scenaristov filma, v katerem nastopajo skoraj vsi slovenski filmski in gledališki..
PREBERI VEČ +

Bedenexit

Za kolumno, ki jo pravkar berete je “kriva” Saša Verčič, točneje njen komentar “Kam slovenski tenis”, ki je bil objavljen v časniku Delo. Seveda je novinarkino vprašanje popolnoma na mestu, tako časovno kot vsebinsko. Podobno vprašanje sem si zastavil že septembra 2007, ko sem napisal kolumno “Qua vadis, slovenski tekmovalni..
PREBERI VEČ +
1... 45678... 19

IMATE
VPRAŠANJE?

Loading form ...